Lokaty Bankowe

Czy lokaty bankowe są atrakcyjniejsze dla stałych klientów ? Lokaty bankowe już dawno temu przestały być nowym sposobem na lokowanie swoich pieniędzy, inwestowanie ich z myślą o zysku. Na rynek polski sprowadziła je blisko dwadzieścia lat temu ówczesna prezes Narodowego Banku Polskiego, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Od tego czasu praktycznie każdy z nas miał już z nimi jakąś styczność, pośrednią lub częściej bezpośrednią.

Lokaty bankowe

Dzisiaj lokaty bankowe nie mają dla nas większych tajemnic, chociaż oczywiście wiedza każdego z nas o instrumentach finansowych jest różna. Banki, najbardziej znane jeśli chodzi o lokaty instytucje finansowe, są świadome tego faktu i często starają się nam ułatwiać życie.

Rzadko jednak robią to dla obcych i musimy być przygotowani na to, że inaczej będzie traktowana osoba, która po raz pierwszy pojawiła się w danym banku, ponieważ reklama powiedziała jej, że są tu najlepsze lokaty, niż osoba mająca w nim piąty rok rachunek będący w dodatku rachunkiem podstawowym.

Lokaty bankowe dla stałych klientów banku

Jest to z jednej strony wyraz szacunku dla klienta i pewności, którą go bank obdarza jako osobę sprawdzona przewidywalną, a z drugiej strony działa to także jako strategia lojalnościowa.

Przyjrzyjmy się pobieżnie temu, co może dostać stały klient banku. Najważniejsza z całą pewnością jest tu możliwość prowadzenia negocjacji lokaty. Oprocentowanie lokat wcale nie musi być stałe w rozumieniu takim, że to, co zobaczymy na ulotce, jest jedyne i nieodwołalne.

Oprocentowanie lokat bardzo często podlega bardzo daleko idącemu negocjowaniu, ale musimy mieć w ręce odpowiednie karty. W przypadku posiadania statusu stałego klienta najprawdopodobniej zostaną nam zaoferowane lokaty bankowe z oprocentowaniem wyższym, niż jest to w przypadku osób, które nie posiadają takiego statusu. Jest to niewątpliwie przewaga, jaką mają stali klienci banków nad nowymi.

To, czy jeszcze na coś więcej będziemy mogli liczyć, zależy w największej mierze od kwoty, którą będziemy skłonni zainwestować. Dla pięciu tysięcy złotych nikt nie będzie z nami specjalnie rozmawiał, ale trzydzieści tysięcy może już zwrócić uwagę kierownika banku.

Stały klient może liczyć też na lokaty bankowe, zakładane w sposób znacznie wygodniejszy niż jest to w przypadku reszty klientów. Najważniejsze jest tu to, że wyraźnie mniejsza jest liczba dokumentów, które trzeba przedłożyć i bardzo często można nawet dokonać po prostu przelewu na odpowiednie konto w banku za pomocą Internetu i w ten sposób założona zostaje pełnoprawna lokata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *